Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 

B&K Basketball Camp Lists Award Winners

June 27, 2012
Wetzel Chronicle

Medal winners from B&K Basketball Camp earlier this month were the following:

K-BOYS: Preston Lawhon, Gold in Foul Shooting, Hot Spots, Three Point Shot, and Academics;

FIRST GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Zade Billings; Silver, Brady Kocher; and Bronze, JD Mensore; Hot Spots: Gold, Zade Billings; Silver, Ty Ott; and Bronze, Jake Lancaster; Three Point Shot: Gold, Zade Billings ; Silver, Ty Utt; and Bronze, JD Mensore; One-On-One: Gold, Brady Kocher; Silver, Carter Johnson; and Bronze, Zade Billings; Academics: Gold, Jake Lancaster; Silver, Grady Brown, and Bronze, Davin Brown;

SECOND GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Micah Hayes; Silver, Carson Gorby; and Bronze, Kyle Jones; Hot Spots: Gold, Micah Hayes; Silver, Carson Gorby, and Bronze, River Thompson; Three Point Shot: Gold, Micah Hayes; Silver, River Thompson, and Bronze, Carson Gorby; One-On-One: Gold, Micah Hayes; Silver, Ty Wahon, and Bronze, Luke Powell; Academics: Gold, Kyle Jones; Silver, Landon Schultheis; and Bronze, Micah Hayes;

SECOND GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Tanley McEldowney; Silver, McKenzie Thomas; and Bronze, Kalaina Moellendick; Hot Spots: Gold, Tanley McEldowney; Silver, McKenzie Thomas; and Bronze, Kalaina Moellendick; Three Point Shot: Gold, Tanley McEldowney; Silver, Kalaina Moellendick; and Bronze, McKenzie Thomas; One-on-One: Gold, McKenzie Thomas; Silver, Kalaina Moellendick; and Bronze, Tanley McEldowney;

THIRD GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Grant Barnhart; Silver, Haygen Baker; and Bronze, Brandon Lawhon; Hot Spots: Gold, Grant Barnhart; Silver, Brandon Lawhon; and Bronze, Haygen Baker; Three Point Shot: Gold, Grant Barnhart; Silver, Sam Mensore; and Brandon Lawhon; One-on-One: Gold, Grant Barnhart; Silver, Brandon Lawhon; and Bronze, Haygen Baker; Academics: Gold, Brandon Lawhon; Silver, Grant Baarnhart; and Bronze, Tobin McEldowney;

FOURTH GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Chase Lawrence; Silver, Silas McKeever; and Bronze, Caden Cisar; Hot Spots: Gold, Keaton Snider; Silver, Nate Bowers; and Bronze, Chase Lawrence; Three Point Shot: Gold, Chase Lawrence; Silver, Keaton Snider; and Bronze, Austin King; One-on-One: Gold, Chase Lawrence; Silver, Caden Cisar; and Bronze, Nate Bowers; Academic: Gold, Mady Winters; Silver, Austin King; and Bronze, Rachel Price;

FOURTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Regan Smith; Silver, Shyanna White, and Raven Fulks; Hot Spots: Gold, Mady Winters; Silver, Regan Smith, and Bronze, Alexis Hashman; Three Point Shot: Gold, Regan Smith; Silver, Mady Winters; and Bronze, Shyanna White; One-on-One: Gold, Mady Winters; Silver, Regan Smith; and Bronze, Raegan Hale;

FIFTH GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Jason Anderson; Silver, Peyton Auxier; and Bronze, Ethan Cross; Hot Spots: Gold, Peyton Auxier Silver, Jake Bland; and Bronze, Ethan Cross; Three Point Shot: Gold, Jason Anderson; Silver, Peyton Auxier; and Bronze, Ethan Cross; Jake Bland; Colton Lawrence; and Aiden Cosper; One-on-One: Gold, Jake Bland; Silver, Jason Anderson; and Bronze, Wade Smitty; Academics: Gold, Wade Smitley; Silver, Kyndra Pilant; and Bronze, Aiden Cosper;

FIFTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Kyndra Pilant; Silver, Ashley Kelly; and Bronze, Skylar Fulks; and Ashley Kelly; Hot Spots: Gold, Kyndra Pilant; Silver, Ashley Kelly; and Bronze, Skylar Fulks; Three Point Shot: Gold, Ashley Kelly; Silver, Kyndra Pilant; and, Skylar Fulks; One-on-One: Gold, Kyndra Pilant; Silver, Ashley Kelly; and Bronze, Skylar Fulks;

SIXTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Jolee Walton; Silver, Ashlyn Moses; and Hope Cooper; Hot Spots: Gold, Jolee Walton; Silver, Hope Cooper; and Bronze, Emily Lancaster; Three Point Shot: Gold, Jolee Walton; Silver, Summer Miller; and Bronze, Olivia Mensore; One-on-One: Gold, Jolee Walton; Silver, Summer Miller; and Bronze, Emily Lancaster;

SIXTH GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Trey Slider; Silver, Tyler West; and Bronze, Nathan Barker; Hot Spots: Gold, Trey Slider; Silver, Tyler West; and Bronze, Nathan Barker; Three Point Shot: Gold, Tyler West; Silver, Nicholas Gorby; and Bronze, Trey Slider; One-on-One: Gold, Tyler West; Silver, Trey Slider; and Bronze, Ryan Cross; Academics: Gold, Nathan Barker; Silver, Tyler West; and Bronze, Jolee Walton;

SEVENTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Ashlynn Filliez; Silver, Mackenzie Drake; Bronze, Caitlin Stewart; Hot Spots: Gold, Ashlynn Filliez; Silver, Mackenzie Drake; Bronze, Caitlin Stewart; Three Point Shot: Gold, Makenzie Drake; Silver, Caitlin Stewart; and Bronze, Ashlynn Filliez; One-On-One: Gold, Makenzie Drake; Silver, Ashlynn Filliez; and Bronze, Caitlin Stewart;

SEVENTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Dylan Roberts; Silver, Nathan Lancaster; and Bronze, Colby Buchanan; Hot Spots: Gold, Colby Buchanan; Silver, Kyle Mason; and Bronze, Dylan Roberts; Three Point Shot: Gold, Dylan Roberts; Silver, Kyle Mason; and Bronze, Colby Buchanan; One-on-One: Gold, Nathan Lancaster; Silver, Dylan Roberts; and Bronze, Kyle Mason; Academics: Gold, Colby Buchanan; Silver, Aaron Pinkerton, and Bronze, Kyle Mason;

EIGHTH GRADE BOYS: Foul Shooting: Gold, Wade Smitley; Silver, Bryce Sine; and Bronze, Peyton Michaels; Hot Spots: Gold, Peyton Michaels; Silver, Wyatt Smitley; and Bronze, Jace Reed; Three Point Shot: Gold, Wyatt Smitty; Silver, Peyton Michaels; and Bronze, Jace Reed; One-on-One: Gold, Jace Reed; Silver, Peyton Michaels; and Bronze, Wyatt Smitley; Academics: Gold, Dakota White; Silver, Bryce Sine; and Bronze Peyton Michaels;

EIGHTH GRADE GIRLS: Foul Shooting: Gold, Emily Powell; Silver, Tylar Seckman; and Bronze, Jessica Ray; Hot Spots: Gold, Emily Powell; Silver, Jessica Ray; and Bronze, Tylar Seckman; Three Point Shot: Gold, Tylar Seckman; Silver, Jessica Roy; and Bronze, Emily Powell; One-on-One: Gold, Tylar Seckman; Silver, Emily Powell; and Bronze, Jessica Roy;

Daily medal winners from the B&K Basketball Camp were:

K-BOYS: Preston Lawhon, won 14 daily medals; and Carter Johnson, one; First grade boys: Zade Billings won twice; Brady Kocher, Jake Lancaster, and Zayd Janaby, ewach won one; Hot spots: Zade Billings won twice; Davin Brown, Brady Kocher; and Ty Ott each won once;

SECOND GRADE BOYS: Micah Hayes, won seven daily medals; Caron Gorby, four; Luke Powell, two; and Ty Walton, and Kyle Jones, each won one; Second Grade girls: Tanley McEldowney, won nine daily awards; Kalaina Moellendick, won three; and Mekenzie Thomas, won three medals;

THIRD GRADE BOYS: Grant Barnhart, won 12 daily ribbons; Sam Mensore, won two; and Brandon Lawhon, won one;

FOURTH GRADE BOYS: Chase Lawrence, won seven; Keaton Snider, four; and Nate Bowers and Austin King, each won one; Girls: Regan Smith, won seven ribbons; Mady Winters, five; Raven Fuchs, and Alexis Hashman, two; and Rachael Price and Shyanna White, each won one;

FIFTH GRADE GIRLS: Kyndra Pilant, won six; Sklar Fulks and Ashley Kelly, each won four; and Zoey Jenkins, won two; Boys: Colton Lawrence, five ribbons; Jason Anderson and Peyton Auxier, each won four; Ethan Cross, two; and Jake Bland, one ribbon;

SIXTH GRADE BOYS: Trey Slider won seven awards; Tyler West, won five; Nathan Barker, Nicholas Gorby each won twice; and Ryan Cross, once; Girls: Jolee Walton, won nine; Oliva Mensore, four; and Summer Miller and Hope Cooper, each won three; Ashlyn Moses, two; and Alli Suter, one ribbon;

SEVENTH GRADE GIRLS: Ashlynn Filliez, won eight ribbons; Makenzie Drake, six; and Caitlin Stewart, won four ribbons; Boys: Dylan Roberts and Colby Buchanan each won five awards; Nathan Lancaster, four ribbons; Kyle Mason, two awards; and Marcus Allen won once;

EIGHT GRADE BOYS: Wyatt Smitley, won nine ribbons; Peyton Michaels, six; Jace Reed, four; and Bryce Sine, won two ribbons; Girls: Jessica Roy, won six ribbons; and Emily Powell; and Tylar Seckman, each won five daily ribbons;

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web